Projektujemy i wdrażamy działania marketingowe,
które napędzają sprzedaż

menu

Zbuduj
lejek
marketingowy

Oferta wdrożenia lejka marketingowego

Wspólnie opracujemy i wdrożymy schemat angażowania klientów w proces zakupowy

Nasz plan składa się z etapów. Zaczynamy od identyfikacji grupy docelowej, by zrozumieć czego potrzebują jej przedstawiciele. Wnioski pomagają nam w projektowaniu metod i prowadzeniu wdrożenia działań. W efekcie zyskujemy grupę zainteresowanych odbiorców. Korzystając z odpowiednio dobranych narzędzi i technik, przekształcamy zainteresowanie w faktyczne zakupy.

1. Opracowujemy strategię

By dobrze zaprojektować lejek, musimy mieć strategię. Dlatego każdy projekt rozpoczynamy od wypracowania kluczowych założeń. Poznajemy firmę, branżę i konkurencję. Wypracowujemy buyer persony, mapujemy ich ścieżki zakupowe oraz identyfikujemy potrzeby pojawiające się w procesie zakupowym. Takie podejście pozwala definiować unikalne wartości, które przyciągają zainteresowanie potencjalnych klientów. Od sposobu komunikacji zależy to, jak odbiorcy postrzegają i rozumieją markę oraz jej ofertę

Firmom, które wykonały te wszystkie kroki przed rozpoczęciem współpracy z nami, proponujemy analizę przyjętych wcześniej założeń, w jej wyniku przekażemy ewentualne rekomendacje.

Analiza branży i konkurencji

Sprawdzimy, co dzieje się w Twojej branży i poznamy jej tajniki (dzięki temu ją zrozumiemy, co pomoże nam w pracy). Przeanalizujemy działania Twoich bezpośrednich konkurentów oraz to, jak prezentujesz się na ich tle.

Segmentacja rynku i profile klientów

Wskażemy, do których klientów warto kierować komunikację, stworzymy ich dogłębną charakterystykę oraz zidentyfikujemy najważniejsze czynniki, które biorą pod uwagę podczas wyboru produktu/usługi.

Mapa ścieżek klienta

Znając buyer persony, stworzymy mapę drogi prowadzącej potencjalnych klientów do zakupu/zapytania. Zastanowimy się nad ich potrzebami oraz wyzwaniami czekającymi na każdym etapie procesu zakupowego, przygotujemy skuteczne rozwiązania.

Unikalna propozycja wartości

Wspólnie z Wami przygotujemy unikalną propozycję wartości, które będą stanowić przewagi konkurencyjne, wykorzystamy je w komunikacji oraz lejkach.

2. Projektujemy lejki

Korzystając z wypracowanych założeń i przyjętej strategii marketingowej, zbudujemy kompleksowe lejki marketingowe. Ich głównym celem jest pozyskanie uwagi potencjalnych klientów, kwalifikowanie i przekształcanie zainteresowania w gotowość do zakupu. W wyniku tego procesu powstaje spersonalizowana wizualizacja lejka marketingowego, który jest dostosowany do potrzeb organizacji i specyfiki oferty.

Określenie kanałów komunikacji i źródeł pozyskiwania ruchu
Dobierzemy najbardziej efektywne kanały komunikacji z buyer personami. Wykorzystując je napełnimy lejek ruchem użytkowników. Wybierzemy media i narzędzia, zdefiniujemy momenty ich użycia.
Polityka komunikacji
Opracujemy wszystkie elementy, które definiują sposób komunikacji z klientem: obietnica, główne hasło, istota, tożsamość, misja, wizja marki, archetyp, osobowość marki.
Dobranie działań marketingowych na każdym etapie lejka (ToFU/MoFU/BoFU)
landing page/ blog/ video/ webinary/ PPC/ SEO/ SM/ mailing / marketing automation/ informacje produktowe/ media zewnętrzne/ influencer marketing
Wybór narzędzi wspomagających działania
marketing automation / mailing / webinary / chaty / integracje
Ustalenie budżetów i celów działań
Wraz z projektem lejka oszacujemy budżety i zdefiniujemy cele, które będziemy analizować po pełnym wdrożeniu.
Aspekty prawne
Zaopiekujemy się aspektami prawnymi (RODO, consent mode, itd.), aby nasze działania były bezpieczne.

3. Kompleksowo wdrażamy i obsługujemy

Najbardziej dynamiczna faza, w której zrealizowane zostają wszelkie zaplanowane działania marketingowe. Strategie, które dotąd istniały jedynie w formie projektów, stają się rzeczywistością. Realizacja obejmuje aktywację kampanii reklamowych oraz implementację narzędzi niezbędnych do wsparcia efektywnego funkcjonowania lejka marketingowo-sprzedażowego.

Kompleksowa realizacja zaprojektowanych lejków
Wykonujemy i obsługujemy wszystkie działania, z których składa się projekt lejka. Otrzymujesz od nas działający mechanizm, nie tylko koncepcje i plany.
Wdrożenie narzędzi technologiczych
Implementujemy narzędzia wspierające pracę lejka - systemy do marketing automation, mailingu, webinarów, wideo, chatów, itd.
Integracje
Integrujemy narzędzia wspierające pracę lejka z pozostałymi systemami funkcjonującymi w Twojej firmie poprzez Make/Zapier (ERP, CRM, e-commerce, itd.).
Uruchomienie kampanii
Uruchomienie kampanii reklamowych pozyskujących ruch.
Wspólne stworzenie contentu
Ustalone założenia dotyczące komunikacji wspólnie przekształcamy w gotowy content (artykuły, grafiki, wideo, webinary).

4. Analizujemy, optymalizujemy i rozwijamy

Po opracowaniu strategii, skonstruowaniu lejka oraz jego wdrożeniu, pozostajemy wsparciem. Kontynuujemy naszą współpracę, oferując bieżącą analizę efektywności procesów marketingowych i sprzedażowych w kontekście założonych celów. Korzystając z uzyskanych danych, systematycznie dokonujemy optymalizacji i rozwijamy dalsze działania, aby maksymalizować rezultaty i osiągać ustalone cele biznesowe.

Wdrożenie narzędzi analitycznych
Wdrażamy narzędzia analityczne oraz badające zachowania behawioralne (Clarity / GA4), na ich podstawie na bieżąco monitorujemy skuteczność działań.
Optymalizacja
Stale analizujemy konwersje, wnioski służą wprowadzaniu korekt, optymalizacji i rozwijaniu planów.

Efekt naszej współpracy

Scrolluj w bok

Powyżej przykładowy proces lejka marketingowego, dzięki któremu świadomie poprowadzisz klientów do zakupu. Jako efekt naszej współpracy otrzymasz właśnie taki - w pełni działający i dopasowany do Twojego biznesu – liniowo uporządkowany zbiór czynności, które konsekwentnie wdrażane pomogą zwiększyć świadomość Twojej marki i przysłużą się do wzrostu sprzedaży.

Dla kogo dedykowane są nasze działania?

Dla osób, które w świadomy sposób chcą prowadzić swoich klientów przez proces zakupowy.

Pomagamy osobom, które prowadzą swoje biznesy i są świadome potencjału wynikającego z wdrożenia przemyślanych działań marketingowych.

Pracujemy z przedstawicielami marketingu rozumiejącymi swoją branżę, procesy zachodzące w ich organizacji, potrzeby klientów i specyfikę produktów.

Wspieramy właścicieli nowych firm, którzy wiedzą, że potrzebują strategii marketingowej, ale nie są pewni na czym ma ona polegać.

Zbuduj lejek marketingowy

Świadomie prowadź klientów przez proces zakupowy

Kroki po wypełnieniu formularza:

1. W ciągu 24 h skontaktuje się z Tobą telefonicznie Grzesiek i zada kilka pytań, odpowiedzi pomogą nam poznać Twoje główne potrzeby. Ten etap ma na celu ustalenie, czy będziemy dla Ciebie odpowiednim wsparciem.

2. Jeśli wspólnie się zrozumiemy, następnym krokiem jest spotkanie online, podczas którego omówimy szczegóły działań.

3. Następnie otrzymasz od nas ofertę.

Żaden z powyższych punktów nie jest zobowiązujący. Podczas naszych rozmów możesz pytać o wszystko, co jest związane z naszą działalnością. Większość naszych klientów twierdzi, że wynosi wartość już ze wstępnego spotkania.

Podając swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail, a następnie przesyłając formularz, wyrażasz zgodę na skontaktowanie się z Tobą w celu odpowiedzi na zadane pytanie.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem niezależnych marketingowców wyspecjalizowanych w swoich dziedzinach. Nasze umiejętności zestawione razem, pokrywają szeroki zakres potrzeb marketingowych. Stanowimy kompetentne wsparcie dla właścicieli firm. Jesteśmy zaangażowani w ciągły rozwój własnej działalności, w roli managerów pracujemy dla dużych marek, liderów swoich branż.

AW | Marketer

Projektujemy i wdrażamy lejki marketingowe, które napędzają Twoją sprzedaż

AW | Website

Tworzymy strony internetowe o unikalnym designie, wspierające efektywność marketingową i sprzedażową Twojego biznesu.

Copyright © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.